گفتاردرمانی در ارومیه

گفتاردرمانی در اومیه یکی از خدمات اصلی کلینیک ارغوان که تحت نظر ایوب شنگه، گفتار درمانگر فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد. برای رزرو وقت قبلی یا دریافت مشاوره رایگان با شماره ۳۳۲۲۴۲۹۹-۰۴۴ تماس حاصل فرمائید.

در این صفحه شماره تماس و راه های ارتباطی یکی از بهترین مراکز گفتار درمانی در ارومیه که دارای پروانه معتبر از دانشگاه علوم پزشکی کشور می باشد را مشاهده می کنید.

چرا گفتاردرمانی ارغوان؟

ما در کلینیک گفتار درمانی ارغوان، به ارزیابی و درمان کودکانی که اختلالات گفتار و زبان دارند می پردازیم. کلینیک ما دارای اتاق های اختصاصی و جداگانه بوده و برای هر اختلالی فضای مناسب در نظر گرفته ایم.

همچنین با درمانگرهای تخصصی در زبان های ترکی، کردی و فارسی می توانیم با کودکان شما کار کنیم و خدا را شاکریم که تا کنون توانسته ایم بسیاری از مراجعه کنندگان را با رضایت کامل ترخیص کنیم. امیدواریم بتوانیم در این زمینه ها برای شما خدمت ارزنده ای داشته باشیم.

نیاز به مشاوره در زمینه گفتار درمانی دارید؟

با کارشناسان کلینیک گفتار درمانی ارغوان تماس بگیرید

 

 گفتاردرمانگر کیست؟

گفتار درمانگر یا همان پاتولوژیست کسی است که به صورت حرفه ای اختلالات گفتاری را ارزیابی، تشخیص و درمان می کند. بدون شک بخشی از ارتباط صحبت کردن است.

پس اگر در زمینه صحبت کردن مشکلی داشته باشیم حتی اگر جزئی، می تواند در برقراری ارتباط با محیط بیرون بسیار برای ما مشکل ساز باشد! با انتخاب یک گفتار درمانگر حرفه ای، می توانیم روند درمان خود را بسیار سریع تر جلو ببریم.

ایوب شنگه، گفتار درمانگر فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از بهترین گفتار درمانگرهای شهر ارومیه می باشد.

مزایای گفتاردرمانی ارغوان در ارومیه چیست؟

ما در کلینیک گفتار درمانی ارغوان، به ارزیابی و درمان کودکانی که اختلالات گفتار و زبان دارند می پردازیم. کلینیک ما دارای اتاق های اختصاصی، جداگانه و برای هر اختلالی فضای مناسب در نظر گرفته ایم. بدون شک محیط تاثیر بسیار زیادی در روند درمان خواهد گذاشت.

همچنین با درمانگرهای تخصصی در زبان های ترکی، کردی و فارسی می توانیم با کودکان شما کار کنیم و خدا را شاکریم که تا کنون توانسته ایم بسیاری از مراجعه کنندگان را به صورت کامل ترخیص کنیم.

عملیات گفتار درمانی با زبان مادری هر شخص، یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی است که متاسفانه والدین و مراجعه کنندگان به آن توجه نمی کنند. برای مثال اگر مراجعه کننده زبان مادری اش ترکی باشد، بهترین روش درمان آن است که با زبان ترکی روند درمان انجام پذیرد.

امیدواریم بتوانیم در این زمینه ها برای شما خدمت ارزنده ای داشته باشیم.

گفتار درمانی چیست؟

در ابتدا قبل از هر چیزی باید بدانیم گفتار درمانی چیست؟! چه کسانی نیاز به گفتار درمانی دارند؟! از کجا باید شروع کنیم و بهترین مرکز گفتار درمانی در ارومیه کجاست؟

گفتار درمانی سعی در شناسایی اختلال و بهبود و درمان توانایی های ارتباطی فرد دارد.

هر کسی که در ایجاد ارتباط با دیگران به صورت کلامی و حرف زدن دارای مشکل باشد، نیاز به جلسات گفتار درمانی دارد

همه ما ابتدا با شنیدن گفتار درمانی احتمالا به یاد لکنت زبان یا مشکل در تولید صدای ” س ” میوفتیم. درست است که این دو مشکل هم جزو حوزه گفتار درمانی می باشد اما گفتار درمانی طیف بسیار گسترده تری دارد.

گفتار درمانی یکی از شاخه های توانبخشی می باشدبه به آسیب شناسی گفتار و زبان به صورت تخصصی می پردازد. بر خلاف تصورات عموم گفتار درمانی مختص کودکان نمی باشد و در واقع گفتار درمانی در هر سنی می تواند موثر واقع شود.

گفتار درمانی توسط متخصص بالینی بنام گفتار درمانگر یا به اصطلاح آسیب‌شناس گفتار و زبان (SLP) به بررسی، تشخیص و درمان اختلالات ارتباطی، اختلالات درکی، اختلالات صوت ، مشکلات بلع و… می‌پردازد.

گفتاردرمانگر به اختلالات زبانی که بخشی از فرایندهای مغزی است و اختلالات گفتاری که بخشی از عملکرد اندام های سر و صورت است، کمک می کند.

گفتار درمانی می تواند برای افرادی که مشکلاتی از قبیل بلع، تاخیر گفتار و… بسیار مفید باشد.

بهترین گفتار درمانی در ارومیه

بهترین گفتار درمانی در ارومیه کجاست؟ بدون شک همه می خواهند در بهترین و مجهزترین کلینیک جلسات خود را انجام دهند! کلینیک ارغوان با مدیریت ایوب شنگه یکی از بهترین کلینیک های درمانی در زمینه Speech Therapy در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه می باشد.

همانطور که می دانید برای درمان این نوع بیماری که تاثیر سرنوشت سازی در آینده فرزندانمان دارد باید به یک کلینیک معتبر و تخصصی مراجعه کنیم. کلینیک گفتار درمانی ارغوان واقع در ارومیه / خیابان حسنی / ساختمان اسپیناس / طبقه پنجم آماده ارائه خدمات گفتار درمانی در سه زبان: فارسی، ترکی و کردی می باشد.

ما در کلینیک ارغوان پس از بررسی مشکل مراجعه کننده به منظور کمک به درمان با متخصص مغز و اعصاب، متخصص گوش و حلق و بینی، متخصص اطفال و… ارتباط خواهیم داشت. گاها ممکن است گفتار درمانگر برای درمان کامل با پرستار یا معلم مراجعه کننده نیز در ارتباط باشد.

چه کسانی باید به گفتار درمانگر مراجعه کنند؟

به طور کلی افرادی که دارای مشکلاتی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم می بایست تحت گفتار درمانی قرار بگیرند:

 •  کم شنویی یا ناشنوایی
 •  اشکال در تلفظ اصوات گفتاری
 • فلج مغزی
 • اختلال اوتیسم
 • سندروم داون
 • سرطان حنجره
 • سرطان زبان
 • نوزادان نارس
 • ضربه مغزی
 •  اختلال در بلع
 •  تاخیر در شروع گفتار کودکان
 •  در صورت تشخصی بروز هر یک از اختلالات فلج مغزی، اوتیسم، اختلال یادگیری
 •  عدم برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی از سوی کودک
 •  اشکال در درک کلام و گفتار دیگران
 •  لکنت زبان
 • اختلالات صوتی نظیر گرفتگی صدا، خشونت صدا و
 • سکته مغزی
 • و…

چه کسانی باید به گفتار درمانگر مراجعه کنند؟

دکتر اوتیسم در ارومیه

بسیاری از والدین برای درمان کودکان خود به دنبال بهترین دکتر اوتیسم در ارومیه می گردند. ما بهترین کلینیک درمانی گفتار درمانی، اوتیسم و… را به شما معرفی می کنیم. در کلینیک ارغوان شما می توانید انواع بیماری های گفتار درمانی، اخلال در بلع، اوتیسم و… را درمان کنید.

برای کسب اطاعات بیشتر در مورد ” متخصص اوتیسم در ارومیه ” کلیک کنید!

متخصص گفتار درمانی کودکان

ما در کلینیک گفتار درمانی ارغوان، از بهترین و با تجربه ترین مختصص های گفتار درمانی برای کودکان، جهت رضایت حال و تسلی خاطر شما والدین عزیز بهره می بریم. این کار می بایست توسط متخصص با تجربه مسلط به زبان مادری کودک انجام شود. کودکان به علت دلایل متعدد ممکن است دچار مشکلاتی در گفتار شوند یکی از این دلایل می تواند اختلال اتیسم باشد. البته نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که هر کودکی که دچار اختلال در گفتار شد حتما اتیسم ندارد چون دلایل متعددی می تواند باعث این مشکل شود، اما خب گاهی اوقات تشخیص دادن این موضوع توسط والدین غیر ممکن می باشد و باید از یک فرد متخصص کمک بگیرند در این موقعیت است که تنها جایی که شما باید به ان مراجعه کنید یک مرکز گفتاردرمانی می باشد.

اگر شما هم به دنبال یک متخصص خوب برای گفتار درمانی کودک خود هستید، پیشنهاد ما این است که برای مشاوره حتما با کارشناسان ما ارتباط داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا تماس با ما، می توانید از قسمت ابتدایی وب سایت استفاده کنید.

آدرس گفتار درمانی ارغوان

کلینیک گفتار درمانی ارغوان واقع در خیابان حسنی شهر ارومیه می باشد. آدرس دقیق کلینیک ارومیه / خیـابان حسنی / ساختمان اسپیناس/ طبقه ۵ می باشد. همچنین برای رزرو وقت قبلی و تماس برای مشاوره می توانید با شماره ۳۳۲۲۴۲۹۹-۰۴۴ تماس بگیرید.

همچنین برای مسیریابی از طریق گوگل مپ می توانید وارد صفحه “ تماس با ما ” شوید و از نقشه گوگل استفاده کنید.

گفتار درمانی بزرگسالان

این یک باور غلط در عموم جامعه است که به این صورت شکل گرفته است که گفتار درمانی ویژه کودکان می باشد. در حالی که بسیاری از بزرگسالان در جامعه نیز نیاز به گفتار درمانی دارند از آن کلا بی خبر هستند. گاهی اوقات در اثر آسیب مغزی در بزرگسالان مشکلاتی برای فرد ایجاد می شود، یکی از این مشکلات از دست دادن قدرت تکلم می باشد یا این که فرد کامل نمی تواند بعضی از کلمات را تلفظ کند، در این موقعیت است که فرد باید به یک گفتار درمان مراجعه کند شاید این روند درمان کمی زمان بر باشد اما غیر ممکن نیست. 

بسیاری از اختلالاتی که در بالا گفته شد، ممکن است در بزرگسالان نیز رخ بدهد و یا از همان کودکی در آن ها بوده باشد و در آن زمان درمان نکرده باشند.

برای مثال بزرگسالانی که در تلفظ برخی کلمات در کودکی ایراداتی داشته اند و در سنین بزرگسالی نیز آن ها را به همراه دارند.

مشکلات لکنت زبان از کودکی تا بزرگسالی به شرایط اجتماعی و زندگی فرد لطمه وارد می کند.یکی از دلایل مهم که نشان می دهد باید در بزرگسالی نیز گفتار درمانی صورت بگیرد، این است که اگر قرار بود مشکلات زبانی از بعد از کودکی خود به خود درمان شود، ما نباید افراد بزرگسالی را می دیدیم که لکنت زبان دارند.

در دوره بزرگسالی افراد برای اینکه خود را برای مقابله شدن با مشتری، کاریابی و مسئولیت های اجتماعی آماده می کنند، نباید مشکل لکنت زبان داشته باشند.به همین دلیل گفتار درمانی در سن بزرگسالی نیز بسیار اهمیت دارد و نباید این موضوع را پشت گوش انداخت.

 

ما در کلینیک گفتار درمانی ارغوان، گفتار درمانی ویژه بزرگسالان را نیز جزو یکی از خدمات اصلی قرار داده ایم. شما می توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام دکتر ایوب شنگه درمان موفقیت آمیز بسیاری از مراجعه کننده های ایشان را مشاهده کنید که علاوه بر کودکان به بزرگسالان دارای مشکل نیز خدمات خود را به بهترین شکل ارائه کرده است.
گفتار درمانی بزرگسالان
 

گفتار درمانگر کیست؟

گفتار درمانگر یا همان پاتولوژیست کسی است که به صورت حرفه ای اختلالات گفتاری را ارزیابی، تشخیص و درمان می کند. همانطور که می دانید بخشی از ارتباط صحبت کردن است.

همه انسان ها با خواندن و نوشتن، زبان بدن، حالات چهره ای و حتی با تماس چشمی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

به فرد گفتار درمانگر، ” ارتباط درمانگر ” نیز گفته می شود. پس از این رو تنها فعالیت های مربوط به گفتار درمانی در این حیطه قرار نمی گیرد.

بسیاری از افراد ممکن است بر اساس تصادفات، حوادت و… قدرت تکلم خود را از دست بدهند و نباید قدرت ارتباط گرفتن و تکلم را از آن ها بگیریم.

چه زمانی به گفتار درمانی مراجعه کنیم؟

یکی از سوالات خوب و پر تکرار افراد مشکوک این است که چه زمانی به گفتار درمانی مراجعه کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که زمان مراجعه به گفتار درمانی با توجه به سن و سال و اختلالات مربوطه متفاوت است.

اما نباید زمان طلایی درمان را از دست داد! یعنی فردی که به درمان نیاز دارد در سریعترین زمان ممکن باید درمان وی شروع شود.

برای مثال درمان بیماران سکته مغزی را باید بلافاصله شروع کنیم چرا که طبیعتا مانند همه بیماری ها تشخیص سریع و درمان زود هنگام باعث تسریع روند درمان خواهد شد.

گفتار درمانی در ارومیه یکی از خدمات اصلی کلینیک ارغوان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان وارد صفحه تماس با ما شوید.

سن مناسب برای گفتار درمانی

رشد زبان در انسان بسیار سریع اتفاق می افتد، به صورتی که مشاهده می کنیم کودکان از سنین ۲ و ۳ سالگی شروع بعد از تولید صدا های کوچک شروع به صحبت کردن می کنند.

دیدن این موضوع برای پدر و مادر ها بسیار شیرین و لذت بخش است اما باید حواسمان باشد که سرعت عقب ماندن از گفتار هم به همین سرعت است.

هرگز کودکان خود را با کودکان دوستان و آشنایان مقایسه نکنید، سرعت رشد در کودکان متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. اما به طور میانگین بازه های زمانی وجود دارد که کودک از نظر جسمی و رفتاری باید رشد کند اگر احساس کردید رشد کودک شما چه در تکلم،چه رفتاری عقب افتاده است سریعا به متخصص مراجعه کنید.

بهترین زمان برای گفتار درمانی، سنی است که کودک شما در آن شروع به عقب افتادن می کند، یا لحظه ای که متوجه می شوید که به نقاط عطف خود نمی رسد. هیچ وقت برای شروع درمان خیلی زود یا دیر نیست.

هیچوقت به صورت ” صبر کنید ببینید چی میشه” عمل نکنید!

انواع گفتار درمانی

انواع گفتار درمانی چیست؟

به طور کلی عملیات گفتار درمانی در زمینه های درمان تلفظ، درمان واجی، رویکرد چرخشی یا دوره ای، رویکرد واژگان هسته ای و سایر رویکرد ها انجام می شود.

درمان تلفظ

مخصوص کسانی که دچار خطای صوتی یا جایگزینی صدایی بوده که جزئی از یک دسته کامل صداها نیست.
افرادی که بیش از یک خطای تلفظی دارند.

درمان واجی

برای افرادی که دچار فرآیند واجی هستند یا در تولید تمام گروه‌های صدا مشکل دارند.
فهمیدن حرف این بیماران اغلب به دلیل خطاهای صوتی زیاد دشوار است.
همه کودکان تا سنین مشخصی از فرآیندهای واجی استفاده می‌کنند اما این مشکل بین سنین ۳ تا ۵ سال از بین می‌رود. اگر متوجه شدید که کودک شما بعد از این سن همچنان در ادای یکسری از کلمات مشکل دارد در این موقعیت است که باید نگران شویدو برای درمان آن اقدام کنید.

رویکرد چرخشی یا دوره‌ای

گفتار بسیار غیر قابل درک.
غالباً صداهای گفتاری را از قلم می‌اندازند.
برخی از صداها را با صداهای دیگر جایگزین می‌کنند.
از صداهای صامت بسیار متفاوتی استفاده نمی‌کنند.

رویکرد واژگان هسته‌ای

این روش برای کسانی که مشکلات گفتاری بسیار شدید دارند (مانند بی‌حسی شدید در گفتار در کودکی) یا کسانی که توجه کافی به تمرین ندارند خوب است. همچنین برای کودکانی که پیشرفت بسیار کندی در گفتار دارند یا به دلیل مشکلات گفتاری فقط چند کلمه می‌توانند حرف بزنند، مفید است.
سایر رویکردها

این رویکرد ها نیز شامل تعداد زیادی می باشند که به تشخیص گفتار درمانگر تشخیص داده خواهد شد.

 

شهر ارومیه دارای مراکز گفتار درمانی بسیار زیادی می باشد که اکثر آن ها به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند. کلینیک ارغوان یکی از بهترین و کامل ترین مراکز گفتار درمانی ارومیه می باشد.

گفتار درمانگر نقش بسیار اساسی در درمان کودک شما دارد پس می بایست در انتخاب گفتار درمانگر دقت بسیار زیادی داشته باشید. گفتار درمان در کنار همکاری شما نقش بسیار موثری در تسریع بهبود بیمار شما خواهد داشت. پس با مراجعه به یک گفتار درمان مشکلات گفتاری کودک خود سریع تر بهبود بخشید تا مشکلاتی که ممکن است در ارتباط با دوستان خود و یا در مدرسه خواهد داشت رفع شود.

کلینیک گفتار درمانی ارغوان چه خدماتی ارائه می دهد؟

ما در کلینیک گفتار درمانی ارغوان با خدمات تخصصی گفتار درمانی، درمان کم شنوایی، درمان تاخیر گفتار، درمان اتیسم و… در خدمت مراجعه کنندگان عزیز هستیم.

در نتیجه اگر شما هم به دنبال یک مرکز گفتار درمانی در ارومیه می گردید، پیشنهاد ما به شما کلینیک ارغوان می باشد.

تفاوت گفتار و زبان چیست؟

ما زمانی که حرف میزنیم و صحبت می کنیم بخشی از فرایند صحبت کردن در ذهن و مغز ما اتفاق می افتد که آن فرایند ذهنی، زبان است.
اما این  صحبت ها از بخش هایی مانند ریه، عضلات حنجره، لب، عضله زبان و… صدا تولید می کنند که به این بخش گفتار می گویند.
پس ما به این نتیجه پی میبریم که گفتار درمانگر به اختلالات زبانی که گوشه ای از فرایند های مغزی می باشد و  اختلالات گفتاری که بخشی از عملکرد اندام های سر و صورت است می پردازد.

گفتار درمانی چگونه شغلی است؟

گفتار درمانی شغلی است که برای درمان بیماری های زبانی در کودکان و همچنین بزرگسالان می پردازد.

امروزه بسیاری از افراد را می بینیم که دچار مشکل لکنت زبان می باشند و درمان این بیماری توسط درمانگر صورت می گیرد.

افزایش مشکلاتی مانند آلودگی هوا، مواد افزودنی غذا ها، ازدواج فامیلی، جهش های ژنی و بسیاری از عوامل دیگر باعث آسیب هایی در افراد می شوند و این افراد برای درمان این بیماری ها باید به مراکز گفتار درمانی مراجعه کنند.

گفتار درمانی کودکان اوتیسم

افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است در خواندن، نوشتن و هجی کردن حروف و کلمات دارای مشکل باشند، به طور مثال ممکن است کودک توانایی گوش کردن موثر را نداشته باشد در نتیجه به خوبی صحبت کردن را فرا نخواهد گرفت، زیرا در صورت درک درست کلمات می تواند به خوبی صحبت کند.در این صورت کودک دارای اوتیسم اعتماد به نفس خود را از دست خواهد داد و در برقرار کردن رابطه با دیگران نیز دچار مشکل خواهد شد.الگوهای گفتاری نادرست در این کودکان موجب افزایش فاصله آن ها از گروه همسالان می شود و مشکلاتی همچون اختلالات یادگیری ، انزوا و گوشه گیری با این الگوهای غلط تشدید می شوند. حتی گاهی اوقات کودکان اوتیسم در مکالمات خود کلمات و جملاتی را استفاده می کنند که اصلا هیچ ربطی به مکالمه خود با طرف مقابل ندارد! تنها راه حل این مشکل مراجعه به گفتاردرمان و شروع سریع روند درمان کودک اوتیسم می باشد. گفتار درمان با کمک روش های مختلف باعث تقویت عضلات دهان، فک و گردن، تلفظ صحیح کلمات و جمله سازی درست می شود در نتیجه چندین جلسه گفتار درمانی به طبع اعتماد به نفس کودک اوتیسم افزایش پیدا می کند و در روابط خود با دیگران پیشرفت خواهد کرد و می تواند به درستی با هم سن سال های خود ارتباط برقرار کند. اما نکته ای که قابل توجه هست این است که هر چقدر اختلال اوتیسم سریع تر تشخیص داده شود روند بهبود نیز سریع تر خواهد بود، اگر احساس می کنید نشانه هایی در کودک خود وجود دارد سریعا به گفتار درمان مراجعه کنید. همچنین خانواده یک کودک اوتیسم می تواند در روند بهبود کودک بسیار نقش موثری داشته باشد. مثلا می تواند اسباب بازی مورد علاقه او را به دور از دسترس او قرار دهد و این امر او را مجبور به درخواست و برقراری ارتباط با والدین می شود. می توانید با گفتار درمان در مورد این موضوع صحبت کنید و مشورت بگیرید.

امتیاز خود را ثبت کنید!
[تعداد رای: 45 میانگین: 4.7]